Święto Niepodległości – Gr. I

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało-czerwono. Każdy przedszkolak otrzymał medal „Jestem Polką” lub „Jestem Polakiem”, który dumnie nosił przez cały dzień na swej piersi. Dzieci rozpoznawały na tablicy godło, flagę, mapę Polski. Słuchały hymnu Polski. Wysłuchały opowiadania nauczyciela ilustrowanego serią obrazków pt. „Szanuj flagę” z którego dowiedziały się że flagę podobnie jak inne symbole narodowe trzeba szanować. Dzieci słuchały też pięknych wierszyków patriotycznych z książki Anny Paszkiewicz pt. „Nasza polska”. Śpiewały piosenki: „Kto Ty jesteś?”, „Jestem sobie Polak mały”. Dumnie recytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. W czasie śpiewu powiewały im nad głowami biało-czerwone chorągiewki, baloniki i wstążki. Przy stolikach kolorowały flagę Polski oraz kontury dzieci tak, aby ubrane zostały w barwy narodowe. To był bardzo udany dzień, który zaszczepił w małych serduszkach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju.