Projekt czytelniczy -„Magiczna moc bajek – Moduł II: Tydzień przyjaźni”- Gr. II

Czterolatki na podstawie bajki Elżbiety Wójcik „Samochodzik Franek. Najlepszy przyjaciel” dowiedziały się, kim jest prawdziwy przyjaciel. Stworzyły „Dekalog przyjaźni”, pod którym każdy podpisał się odciskając swój palec. Podczas zabawy ruchowej „Nić przyjaźni” dzieci zacieśniały więzi emocjonalne pomiędzy sobą. Pod hasłem „Oni zawsze wyciągną do ciebie pomocną dłoń” układały kolorowe dłonie i wskazywały osoby, które mogą im pomóc, gdy ktoś łamie ich prawa. Oglądając bajkę pt. „Troskliwe Misie” poznały misie, które są nie tylko przyjaciółmi, ale też zawsze pomagają innym. Wykonały także zadania z „Ptasiej Bandy” – „Paw, co ogon miał z przyjaźni”. Pokolorowały piórka i stworzyły grupowego pawia na dowód, iż wystarczy drobny uczynek wobec osoby potrzebującej, żeby uczynić jej świat kolorowym.