Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia – Gr. I

Najmłodsze przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi misiami. Wysłuchały bajki Przemysława Wechterowicza pt. „Proszę mnie przytulić”. Okazało się, że aby mieć udany dzień wystarczy się do kogoś przytulić. Wzięły udział w zabawie naśladowczej „Jedna łapka, druga łapka…”. Wykonały dużo ćwiczeń doskonalących małą motorykę m.in. chwytały szczypcami kolorowe piłeczki, które następnie klasyfikowały, darły kolorową bibułę i ozdobiły nią tort dla misia, a chwytając klamerkami małe gąbeczki „polukrowały” go. Zaśpiewały misiowi „Sto lat” i wręczyły prezent – ukochany miód. Wykonały także z talerzyków papierowych misia. Dużo radości przyniosła zabawa w detektywa. Zadaniem dziecka było odgarnięcie pędzelkiem kaszy znajdującej się w naczyniu i odszukanie pary misiów znajdujących się pod spodem. To był bardzo aktywny dzień. W nagrodę trzy i czterolatki otrzymały słodką niespodziankę w postaci misiowych żelków.