Zajęcia edukacyjne w Bibliotece z okazji Dnia Pluszowego Misia – Gr. III

Dzieci świętowały również Dzień Misia w Bibliotece Wojewódzkiej i Miejskiej przy ulicy Czerkaskiej. Pani Ewelina przeczytała książeczkę Moniki Kamińskiej „Niedźwiadek się boi”. To opowieść o tym, że strach czują wszyscy: duży niedźwiadek i mały jeżyk. Jednak najważniejsze jest to, żeby dzielić go z kimś bliskim, bo wtedy staje się jakby mniejszy. Następnie panie bibliotekarki zaprosiły przedszkolaków do zabaw z misiami,  do których wykorzystały chustę animacyjną. Przy misiowych piosenkach dzieci tańczyły, bawiły się w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”, opowiadały o swoich pluszowych misiach. Na zakończenie obejrzały wystawę książek opisujących przygody misiowych bohaterów. Do ich przeczytania zachęcała Pani Ewelina i Pani Elżbieta.