Spotkania w Klubie Czytających Rodziców – Gr. I

Pierwszą mamą, która odwiedziła maluszki była pani Marta Smoczyńska-Marczak – mama Franusia. Dzieci były tak przejęte, a zarazem tak grzeczne i zasłuchane, że wysłuchały aż czterech książeczek. Pierwsza z nich to „Kajtuś u dentysty”- autor Mark Doly.  Z książeczki dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o ząbki oraz że nie należy bać się dentysty. Druga książeczka nosiła tytuł ”Kajtuś – Moje przedstawienie” autorstwa Erica Sevigmy. Książeczka opowiadała o przygotowaniach Kajtusia, Leosia i Klementynki do przedstawienia oraz o tym jak starania dzieci nagrodzili rodzice. Trzecia książeczka z serii „Kubuś i Przyjaciele” pt. „Ale zabawa” Disney’a.  Przedszkolaki poznały wiele pomysłów na dobrą zabawę w mroźne, zimowe dni. Ostatnia książeczka nosiła tytuł „Kici Kocia ma braciszka” Anity Głowińskiej. Przedszkolaki dowiedziały się, że pojawienie się na świecie rodzeństwa nie sprawia, że rodzice przestają kochać inne dzieci. Warto pomagać rodzicom w opiece nad braciszkiem lub siostrzyczką i codziennie doświadczać jak wszyscy się kochają i wzajemnie wspierają. Pani Arleta Dyjak – mama Antosia Olechno przyszła do nas w towarzystwie braciszka Antosia – małego Stasia. Przeczytała dzieciom fragment książki Renaty Piątkowskiej z serii „Gang Swojaków” pt. „O tym, że przyjaźń ma moc”. Dzieci poznały mądre i zabawne przygody zwierzątek znanych dzieciom z widzenia jak również tych zagrożonych wyginięciem, czyli chronionych. Dzięki tej książeczce dzieci odbyły wspaniałą podróż do świata zwierzątek. Pani Joanna Ziółkowska – mama Matyldy przeczytała dzieciom dwie książeczki Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia gotuje” oraz „Kicia Kocia – Zima”. Z pierwszej z nich dzieci dowiedziały się jakich zasad bezpieczeństwa powinny przestrzegać podczas gotowania i pieczenia z babcią lub rodzicami. Z drugiej zaś jak trzeba się ubierać zimą i jak bezpiecznie korzystać z jej uroków.