Mikołajkowo-świąteczne spotkanie w Bibliotece – Gr. III

Pięciolatki na zaproszenie Pani Eweliny i Pani Elżbiety po raz kolejny odwiedziły Wojewódzką i Miejską Bibliotekę przy ulicy Czerkaskiej. Wysłuchały bajki pt. „Wolny dzień Mikołaja” ze zbioru „Świąteczne opowiadania”. Wprowadził on wszystkich w nastrój zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia i przyjścia Mikołaja. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem sklejały ze sobą kolorowe paski papieru. Po złączeniu powstał najdłuższy łańcuch, jaki kiedykolwiek dzieci widziały. Ta barwna ozdoba przystroiła choinkę stojącą w holu Biblioteki. Z pozostałych pasków papieru wykonały jeszcze gwiazdkę do przywieszenia na choince w domu. Ozdobiły ją gotowymi elementami dekoracyjnymi oraz rysowały na niej swoje wzorki. Każde dziecko cieszyło się z wykonania tak pięknej ozdoby.