Spotkanie wigilijne – Gr. I

W pięknej scenografii 3 i 4-latki zaprezentowały rodzicom przedstawienie pt. „Świąteczne zwyczaje”. Opowiadało ono o przygotowaniach przedświątecznych jakie mają miejsce w naszych domach: ubieraniu i strojeniu choinki, pracy mam w kuchni – przygotowywaniu smacznej rybki, barszczyku z uszkami, kluseczek z makiem i pierożków z grzybkami. Przedszkolaki przypominały rodzicom o zwyczaju 12 potraw, jakie powinny znajdować się na stole, pozostawianiu wolnego nakrycia, wspólnym śpiewaniu kolęd. W czasie przedstawienia dzieci śpiewały przepiękne piosenki świąteczne. Zatańczyły taniec „Dwa aniołki małe”. Wspólnie z rodzicami odśpiewały kolędę „W żłobie leży”. Występy były niezwykłym przeżyciem dla dzieci, rodziców i gości. Życzymy wszystkim pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!