Spotkanie ze studentami Collegium Medicum Uniwersytetu Miko艂aja Kopernika – Gr. V

Celem spotkania by艂o u艣wiadomienie dzieciom, w jaki spos贸b nale偶y post臋powa膰, gdy na swojej drodze spotkaj膮 osob臋 potrzebuj膮c膮 pomocy. Podczas prezentowanego pokazu dzieci pozna艂y procedury zachowania si臋 w sytuacjach zagro偶enia 偶ycia. Uczy艂y si臋, jak nale偶y sprawdza膰 przytomno艣膰 poszkodowanej osoby. Przedszkolaki wiedz膮, 偶e nie nale偶y ba膰 si臋 udzielania pomocy i potrafi膮 zrobi膰 to w spos贸b prawid艂owy. Mia艂y r贸wnie偶 okazj臋 zobaczy膰, jak wygl膮daj膮 nosze p艂achtowe i jakie jest ich zastosowanie. Wsp贸lnie z go艣膰mi rysowa艂y oraz budowa艂y z klock贸w karetk臋 pogotowia. Przyszli ratownicy byli pod wra偶eniem wiedzy, jak膮 posiadaj膮 dzieci m.in. na temat nr telefon贸w alarmowych. Wierzymy, 偶e dzi臋ki temu spotkaniu dzieci zdoby艂y wiedz臋, kt贸r膮 w razie konieczno艣ci wykorzystaj膮 ratuj膮c komu艣 偶ycie. Dzi臋kujemy studentom UMK oraz dr n. med. Milenie Wojciechowskiej za przygotowanie i przeprowadzenie zabaw wzbogacaj膮cych edukacj臋 zdrowotn膮 przedszkolak贸w.