Klub Czytających Rodziców – Gr. IV

Sześciolatki odwiedziły pani Agnieszka Korejba – mama Adasia oraz Julia Korejba – siostra Adasia. Dzieci poznały wiele ciekawostek nt. Świętego Mikołaja. Z zainteresowaniem wysłuchały informacji zawartych w książce „Opowiem Ci mamo o Świętym Mikołaju”. Dowiedziały się, że główny bohater jest wielkim smakoszem i robi najlepsze naleśniki z konfiturą z arktycznych borówek. Na co dzień pomagają mu skrzaty, na które może liczyć zarówno przy opiece nad reniferami, jak i przy codziennych obowiązkach. Dzieci zajrzały też do domu Mikołaja i poznały tajniki dostarczania prezentów. Odkryły również pewne tajemnice, np. co skrzaty i Mikołaj robią latem i dlaczego pani Mikołajowa ma najwięcej pracy w styczniu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i świąteczne zadania do rozwiązania. Dziękujemy za odwiedziny i upominki.