Klub Czytających Rodziców – Gr. II

Czterolatki odwiedziła pani Marta Grzelak – mama Wojtka. Przeczytała książkę pt. „Pierwszy śnieg” z serii Kubuś i Przyjaciele. Kubuś Puchatek wraz ze swoimi przyjaciółmi zastanawiali się, skąd będą wiedzieć, że spadnie śnieg. Niektórzy przygotowywali się do tego solidnie. Zbierali warzywa, które jeszcze były w ziemi, naprawiali dachy. Gdy w końcu nadszedł ten wyczekiwany dzień, wszyscy bardzo się cieszyli. Zjeżdżali na sankach, ślizgali się, robili „aniołki” na śniegu. Po zabawie przyjaciele poszli do domu Królika, gdzie grzejąc się przy kominku i pijąc gorące kakao rozmawiali o wspaniale spędzonym dniu. Kolejnym gościem byli Państwo Krzyżanowscy – rodzice Jasia. Przynieśli oni do przedszkola projektor do slajdów na którym wyświetlili bajki: „Dwie krawcowe”, „Zagubione kropeczki”, „Kopciuszek”. Tata Jasia obsługiwał projektor, a mama Jasia czytała dzieciom tekst. Ta forma wyświetlania bajek bardzo dzieciom się podobała. Przedszkolaki gościły także panią Annę Liczner – mamę Hani. Przyniosła ona do przeczytania dwie książeczki: „Cii… Cichutko” autorstwa Nicoli Kinnear oraz „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Pierwsza opowiadała o Lisiczce, która bardzo lubiła ciszę oraz lubiła opowiadać bajki. Jej przyjaciele prawie zawsze byli bardzo głośni i Lisiczka z tego powodu się smuciła. Przez hałas zwierzęta nie usłyszały ostrzeżenia o zbliżającym się niedźwiedziu. Okazało się, że głośna zabawa go obudziła. Wszyscy zrozumieli, że hałas nie jest dobry i nie należy tak się bawić. Druga książeczka zachęciła dzieci do tego, żeby być dobrym i miłym dla wszystkich. Swoją sympatię do kogoś możemy okazać przytulając się do niego. Najpierw jednak trzeba zapytać, czy ktoś chce być przytulony. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przekazane treści.