Projekt edukacyjny „Magiczna Moc Bajek” – Gr. IV

Sześciolatki w ramach realizacji modułu IV „Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie, różne rodzaje niepełnosprawności” dowiedziały się czym jest „savoir – vivre”. Przypomniały sobie, że magiczne słowa mają wielką moc. Rozwiązały quiz o zasadach dobrego wychowania. Obejrzały dobranockę z dawnych lat pt. „Bolek i Lolek”. Był to pochodzący z 1962 r. odcinek pt. „Kusza”. Dzieci samodzielnie wykonały ilustracje do teatrzyku Kamishibai. Przedstawiły wymyśloną przez siebie historyjkę, wyciągając po kolei poszczególne obrazki. Nie zabrakło też widowni, która posiadała przy sobie bilety wstępu na wybrane spektakle. Historie opowiadały o tym, jak ważne są w życiu słowa „dziękuję”, „poproszę” i „przepraszam”. Sześciolatki bawiły się także w kalambury. Okazało się, że aby się komunikować, nie potrzebujemy słów. Dodatkowo dzieci wykonały zadanie z Ptasiej bandy. Wysłuchały bajki Pana Poety pt. „Kaczka co przebrała miarkę”. Na jej podstawie rozmawiały o cechach charakteru człowieka i o tym, że nie wygląd jest najważniejszy. Następnie dobierały się w pary i mówiły coś miłego o drugiej osobie. Zajęcia pokazały, że bycie razem i pomaganie sobie wzajemnie jest w życiu bardzo ważne.