Zajęcia edukacyjne „Walentynki”- Gr. V

Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w kolorze czerwonym. Podczas zajęć wysłuchały opowiadania Teresy Garcii Ramos pt. „Szczęśliwe gąbki”. Dowiedziały się, jak ważne jest mówienie innym komplementów. Doświadczyły tego podając sobie pluszowe serce i mówiąc miłe słowa. Rozwiązując działania z zakresu dodawania i odejmowania rozszyfrowały, nazwę święta. W czasie zabaw z kodowania nie tylko utrwaliły samogłoski, ale również ułożyły serce. Zdobiły duże białe serce kawałkami czerwonego papieru lub piórkami łapiąc je za pomocą słomki. Składały także serce złożone z kilku części w jedną całość. Przy stolikach wycinały serduszka. Nie zabrakło zabawy ruchowej z balonami w kształcie serc. Na koniec dnia zostały rozdane wyczekiwane walentynki z poczty walentynkowej. Na osłodę każdy otrzymał deser: ciasteczko i lizaka.