Klub Czytających Rodziców – Gr. I

Pan Marcin Pokora – tata Antka przeczytał dzieciom książeczkę pt. „Wesoła farma”. Jej autorem jest Gareth Lucas. Dzieci poznały zwariowanych mieszkańców farmy i dowiedziały się co lubią robić zwierzątka. Bajeczka bardzo dzieci zaskoczyła swą treścią oraz bardzo rozbawiła. Pani Paulina Bednarczyk – mama Gabrysi przeczytała dzieciom dwie książeczki, których autorami byli: Alexis Nesme i Nadia Berkane. Pierwsza nosiła tytuł „Marysia wycieczka do Zoo”. Druga „Marysia i kąpiel”. Najpierw dzieci odbyły ciekawą wycieczkę po Zoo podczas której spotkały: słonie, żyrafy, delfiny, lwy oraz lamparty. Dowiedziały się jak należy zachowywać się w tym miejscu oraz że nie należy dokarmiać zwierząt. Druga bajeczka to opowieść o uwielbiającej wieczorną kąpiel Marysi, która w przyjemnej ciepłej wodzie dopatrzyła się spienionego potwora. Był nim jej chomiczek, który sprawił, że przeżyła chwile strachu, ale też było przy tym dużo, dużo śmiechu. Pani Alina Golenia – mama Adasia przeczytała dzieciom dwie książeczki: „Krowa Matylda i zaginiona paczka”, której autorem jest Alexander Steffensmeier oraz „Co się zdarzyło w piórniku” autorstwa Izabeli Mikrut. Pierwsza z nich opowiadała o burzliwej ekspedycji poszukiwawczej Krowy Matyldy z wieloma niespodziankami, wesołymi kurami i prawdziwym happy endem! Druga opowiadała o tym, że przybory mieszkające w piórniku, mają swoje własne ciekawe życie. Dzieci dowiedziały się, do czego one służą. Uczyły się także rozpoznawania kolorów, wyszukiwania szczegółów i wielu innych umiejętności.