Wycieczka do Ogrodu Botanicznego Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowego Instytutu Badawczego – Gr. V

Pan Jarosław Mikietyński powitał dzieci i zaprosił do zwiedzania ogrodu. Opowiadał o zgromadzonych okazach roślin rosnących wokół szklarni i budynków Instytutu. Przedszkolaki podziwiały rzeźby w drewnie ustawione wśród roślin oraz mały skansen maszyn rolniczych. Następnie dzieci udały się do pomieszczeń, w których uprawiane są sadzonki roślin. Poznały, w jaki sposób nasiona różnych roślin trafiają do banku genów roślin. Kolejnym miejscem do którego udały się dzieci była szklarnia w której zgromadzona została jedna z największych w Polsce kolekcja kaktusów i sukulentów. W nowoczesnych szklarniach, w pełni zautomatyzowanych dzieci podziwiały rośliny egzotyczne m.in. palmy, różnego rodzaju storczyki, bananowce, fikusy, mandarynki, limonki, pomarańcze, krzewy kawy, cytryny, oleandry, storczykowce, trzcina cukrowa – łącznie ponad 400 gatunków. Dziękujemy panu Jarkowi za wspaniałe zajęcia z botaniki.

« z 2 »