Zajęcia edukacyjne z Ratownikiem Medycznym – Gr. IV

Sześciolatki odwiedził Ratownik Medyczny z Akademickiej Grupy Ratowniczej Pan Wojciech Lipiński. Dzieci uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W pierwszej kolejności utrwaliły numer alarmowy i numer pogotowia. Następnie uczyły się kolejności działań, jakie należy podjąć, aby udzielić pierwszej pomocy – sprawdzenie przytomności, oddechu, wezwanie pogotowia. Pan Wojtek pokazał dzieciom, w jaki sposób należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, a także co zrobić w przypadku, gdy osoba nieprzytomna ma zranioną głowę. Dzieci chętnie ćwiczyły układanie w w/w pozycji na sobie. Ważnym elementem zajęć była nauka resuscytacji (RKO). Każdy miał możliwość przećwiczenia tej niezwykle ważnej czynności na fantomie Ania. Na koniec Pan Wojtek pokazał, w jaki sposób można pomóc osobie, która się zakrztusiła. Dzieci miały wiele pytań, na które Ratownik chętnie i wyczerpująco odpowiadał. To były bardzo ważne zajęcia, które uświadomiły dzieciom, że nie należy bać się udzielania pomocy.