Koncert „Wiosna tuż, tuż”

Pani Ada ze swoimi gośćmi zaprezentowała utwory o tematyce wiosennej. Podczas koncertu dzieci usłyszały muzykę: Johanna Straussa, Fryderyka Chopina oraz Antonio Vivaldiego. Pani Magda grając na flecie poprzecznym wyczarowywała dźwięki naśladujące śpiew skowronka oraz odgłosy kukułki. A wygrywając naprzemiennie dwa dźwięki bardzo szybko naśladowała śpiew ptaków. Pani Karolina z kolei czarowała swoim pięknym głosem wyśpiewując piosenki o nadchodzącej wiośnie. Dzieci naśladowały za pomocą ruchu, gestu świecące słoneczko, szumiący wiatr, płynącą wodę, bociana: idącego, stojącego na jednej nodze, rozglądającego się za żabkami. Wspólnie z panią Karoliną zatańczyły do utworu pt. „Walc a-mol” F. Chopina. Zagrały akompaniament do muzyki opowiadającej o budzącej się ze snu zimowego przyrody.