Zajęcia edukacyjne „Światowy Tydzień Mózgu” – Gr. I

Trzy i czterolatki dowiedziały się, że wewnątrz czaszki kryje się skomplikowany i potężny superkomputer jakim jest mózg. Gromadzi on i przechowuje wiedzę, jaką wszystko człowiek nabędzie, a także kontroluje całe ciało. Jest on również odpowiedzialny za nasze zmysły: wzrok, słuch, węch, dotyk i smak. Dzieci słuchały piosenki pt. „Pięć zmysłów mam”. Oglądały książeczki pt.: „Jak to działa? Ciało człowieka” N. Kucharskiej, „Nasze ciało”- tłumaczenie J. Straburzyńskiej, „Ciało człowieka. Interaktywna mówiąca książeczka”. Słuchały fragmentu książki „Sen Alicji czyli jak działa mózg?” – J. Vetulaniego, M. Mazurek, M. Wierzchowskiego. Układały układankę wielowarstwową „Ciało człowieka”. Podczas zajęć plastycznych kolorowały zmysły, wyklejały kontur mózgu makaronem „muszelki”. Wypełniały skrawkami kolorowego papieru część człowieka będącą jego mózgiem. Dzięki zajęciom prowadzonym w ramach Tygodnia Mózgu przekonały się, że nauka może być świetną zabawą.