Światowy Dzień Wody – Gr. I

Trzy i czterolatki przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywały tajemnice wody oraz jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W oparciu o wiersz „Wędrówka wody” N. Łasochy poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd bierze się deszcz. Dowiedziały się, że woda potrzebna jest do: gaszenia ognia, dla ludzi i zwierząt do picia, prania, gotowania, mycia naczyń, podlewania ogrodu,  uprawiania sportów wodnych i transportu wodnego. Improwizowały do utworu Maxikamisher naśladując wiosenny deszczyk za pomocą niebieskiej folii. Pijąc wodę rozmawiały o jej właściwościach i walorach zdrowotnych. Trzylatki kolorowały kropelkę wody. Czterolatki obrysowywały krople deszczu, a następnie kolorowały postać dziecka z parasolem. Dzieci już wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.