Zajęcia ze studentami kierunku audiofonologii Collegium Medicum – Gr. III

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że językiem migowym porozumiewają się osoby niesłyszące lub niedosłyszące. Polega on na porozumiewaniu się za pomocą migania, czyli określonych gestów. Pięciolatki przedstawiały mimiką twarzy niektóre emocje np. radość, smutek. Migały zwroty grzecznościowe: dzień dobry, do widzenia, dziękuję i przepraszam. Osoby niesłyszące odczuwają muzykę za pomocą wibracji, rytmu muzyki. Przedstawiają ją za pomocą znaków pokazanych gestami. Studenci przedstawili za pomocą języka migowego piosenkę „Wlazł kotek na płotek”, a przedszkolaki chętnie migały razem z nimi. Podczas zabawy w kalambury, chętne dziecko pokazywało ruchem zwierzę, pozostałe dzieci rozpoznawały i podawały jego nazwę. Na koniec, każdy pięciolatek migał swoje imię.