Udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi „Zainwestuj w naszą planetę” – Gr. II

Podczas zajęć czterolatki poznały rodzaje i kolory pojemników służących do segregowania śmieci. Dowiedziały się, jakie odpady można do nich wrzucać. Poznały znaczenie słowa recykling oraz co w kolejnych etapach dzieje się ze śmieciami, które można ponownie przetworzyć. Segregowały śmieci leżące na dywanie do przygotowanych pojemników. Następnie wyszły poza budynek przedszkola, aby posprzątać osiedlowe alejki spacerowe znajdujące się pomiędzy blokami mieszkalnymi. Po ubraniu ochronnych rękawiczek z wielką ochotą przystąpiły do szukania śmieci. Okazało się, że jest ich całkiem sporo. Każdy znaleziony śmieć został wrzucony do worka, a po powrocie do przedszkola posegregowany według rodzaju do poszczególnych pojemników.