Udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi „Zainwestuj w naszą planetę” – Gr. IV

Sześciolatki przez cały tydzień zdobywały informacje dotyczące ochrony naszej planety. Po wysłuchaniu opowiadania K. Wierzbickiej pt. „Ziemia naszym domem” rozmawiały nt. segregacji śmieci. Dowiedziały się również, że w spalarni śmieci z odpadów komunalnych produkuje się energią elektryczną. Wykonały wiatraczki z papieru oraz zadanie z zakresu kodowania, które utrwaliło umiejętność właściwej segregacji śmieci. Podczas zajęć sześciolatki zastanawiały się również nad sposobami oszczędzania wody, aby zapobiec suszy. Wykonały oczyszczalnię wody w słoiku i przestrzenną pracę „Szczęśliwa Ziemia”. Na koniec, aby zadbać o naszą planetę, udały się do pobliskiego parku, by go posprzątać. To był tydzień wielu ciekawych aktywności i zdobywania cennych wiadomości dla małych ekologów.