Obchody Światowego Dnia Książki – Gr. I

Z okazji tego wyjątkowego święta, każdy przyniósł swoją ulubioną książeczkę. Dzieci z ogromną radością dzieliły się książeczkami, wspólnie je oglądały, opowiadały ich treść kolegom i koleżankom. Zorganizowały także wystawę książek. W tym dniu nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnej lektury. Wiele uwagi poświęcono także zagadnieniu poszanowania książek. 3- i 4-latki słuchały piosenki przewodniej z Projektu „Magiczna moc bajek”. Z pomocą nauczyciela podejmowały próby samodzielnego rysowania swojej „Pierwszej książeczki”. Gościły też panią Martę – mamę Franka Kitty. Przeczytała ona dzieciom książeczkę w języku angielskim pt. „Treasure Hunt”. Wszyscy byli zgodni, że książeczki wprowadzają dzieci w cudowny świat, rozwijają wyobraźnię, myślenie, słownictwo oraz dostarczają wielu wspaniałych przeżyć.

« z 2 »