Wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Gr. III

Dzieci wzięły udział w zajęciach umuzykalniających zorganizowanych przez „Melostrefę” – lokalną placówkę edukacyjną. Prowadzące przygotowały zajęcia integracyjne i ruchowe w oparciu o wybrane utwory muzyki instrumentalnej. Dzieci śpiewały przy akompaniamencie ukulele,  poruszały się w rytm słyszanej muzyki, reagowały ruchem na zmianę tempa i nastroju w muzyce. Improwizowały za pomocą trzymanej w ręce chusty słyszany utwór. Poznały zapis graficzny ćwierćnuty. Nauczyły się rysować ćwierćnutę oraz wyszukiwały ją pośród innych znaków graficznych. Uciekały przed rekinem i ukrywały się przed nim w obręczach. Na koniec dzieci wzięły udział w zabawie z chustą animacyjną pt. „Cukierek”. Każde dziecko było owijane wielobarwną chustą przez inne dzieci, a następnie „odwijane”. Pięciolatki z zaangażowaniem wykonywały wszystkie zaproponowane przez Panie zadania. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola.