Kolejowy Dzień Dziecka – Gr. V

Przedszkolaki wzięły udział w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie. Dzieci miały okazję zwiedzić Dworzec Główny w Bydgoszczy oraz wystawę taboru kolejowego, należącego do przewoźników kolejowych. Obejrzały starsze typy lokomotyw zarówno pasażerskich, jak i towarowych. Zwiedziły pociąg, w którym otrzymały od kolejarzy balony. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wizyta w miejscu pracy maszynisty. W kabinie odbywa się kontrola pracy urządzeń lokomotywy. Znajduje się tam też mnóstwo urządzeń pozwalającym bezpiecznie prowadzić cały skład pociągu. Odwiedziły także budynek pierwszego dworca kolejowego w Bydgoszczy z 1849 roku, odrestaurowany przez pracowników PKP. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości.