Kolorowy Dzień Dziecka – Gr. III

W sali przystrojonej barwnymi girlandami i balonami dzieci ubrane w kolorowe chustki i czapeczki obchodziły swoje święto. Tańczyły przy przebojach muzyki dziecięcej. Tworzyły korowody taneczne: pary, koła i pociągi. Dużo radości dostarczyły zabawy z chustą animacyjną. Bawiły się w „Tańczące kolory”, „Maskotka do dziury”, „Fala” i „ Zmień kierunek”. Wykazały się dużą precyzją i spokojem podczas przekazywania talerzyka, na którym znajdowała się styropianowa kula. W zespołach kilkuosobowych tworzyły dialogi wykorzystując do zabawy paluszkowe pacynki. Konkurencja sportowa pokazała, że dzieci potrafią szybko, dokładnie wykonać zadanie i umieją współzawodniczyć ze sobą. Dużo frajdy dostarczyło naszym latoroślom puszczanie baniek mydlanych. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale oraz prezenty.