Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim – Gr. III

Pięciolatki przywitał Zielony Dinuś. Zaprosił na warsztaty plastyczne. Dzieci malowały farbami amonity, gipsowe odlewy pradawnych zwierząt morskich. Obejrzały  miniaturowe zamki i drewniane rzeźby ich właścicieli. W kinie 5D dzięki oglądanemu filmowi przeniosły się do świata, w którym żyły wielkie, przerażające gady. Ścieżka dydaktyczna poprowadziła dzieci przez trias, jurę i kredę. To właśnie podczas trwania tych okresów w dziejach Ziemi żyły dinozaury. Przedszkolaki zobaczyły te zwierzęta w naturalnych rozmiarach, podziwiały ich różnorodny wygląd, odróżniały drapieżniki od roślinożerców. Widziały gniazda z jajami i młode dinozaury. W muzeum ziemi obejrzały skamienieliny, modele pradawnych zwierząt oraz ich kości i szkielety. Widziały też okazy roślinne i olbrzymie ważki w ogrodzie jurajskim. 

« z 2 »