Dzień Kropki – Gr. V

Dzieci z zachwytem wysłuchały książki autorstwa Hervé Tullet pt. „Naciśnij mnie”. W czasie jej czytania przeliczały kropki oraz doskonaliły spostrzegawczość wzrokową. Dużo uśmiechu wywołała zabawa ruchowa do piosenki „Gra w kropki” oraz zabawy zręcznościowe z klamerkami, łapaczkami i łyżeczkami. Dzieci wykazały się kreatywnością podczas układania wzorów z guzików, kolorowych kuleczek, czy wyklejania plasteliną. W tym dniu nie mogło zabraknąć kolorowych cukierków, które pod wpływem wody stworzyły tęczę. Zdziwienie na twarzy pojawiło się podczas eksperymentu z olejem i barwnikami, w czasie którego powstawały małe, kolorowe kropelki. Wykonując ostatnie zadanie „Oto kropkowy JA” mogły dostrzec, że każdy z nas jest inny, kolorowy, wyjątkowy. To był bardzo aktywny i kolorowy dzień.

« z 2 »