Wycieczka do Kujawsko- Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a – Gr. V

Pięcio i sześciolatki z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością wzięły udział w zajęciach „Budzimy zrozumienie”. Odgadywały zagadki, dotykały wydrukowane eksponaty, które osoby niewidome spotykają w muzeach oraz medale, które zdobywają w różnych konkurencjach. Obserwowały kulinarne pokazy, tańczyły zumbe. Dużo radości sprawiło pokonywanie sensorycznej ścieżki przygód oraz rozpoznawanie zmysłem dotyku różnych faktur i przedmiotów. Wielkie zaskoczenie wywołało czytanie bajki „Czerwony Kapturek” przez niewidzącą Wiktorię oraz wykonywanie masażu przez niedowidzące osoby. To była bardzo ważna lekcja tolerancji i wyrozumiałości dla osób niepełnosprawnych.

« z 2 »