Zajęcia edukacyjne „Bezpieczni na drodze” – Gr. II

Przedszkolaki przez ostatnie dwa tygodnie realizowały tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Uczyły się, że przez jezdnię należy przechodzić w miejscach, gdzie znajdują się pasy lub sygnalizacja świetlna. Poznały rolę kontrolera ruchu drogowego tzw. „Pana STOP”. Podczas spaceru na skrzyżowanie ulic Gdańska/Powstańców Warszawy obserwowały znajdujące się tam znaki drogowe. Zwróciły uwagę na ich kolorystykę, kształt i znaczenie. Dowiedziały się, że czasami ruchem aut oraz pieszych może kierować policjant. Razem z paniami rozmawiały o istotnej roli odblasków, które pozwalają stać się widocznymi po zmierzchu. Utrwalały kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie dla pieszego. Kształtowały umiejętność kodowania z wykorzystaniem figurki policjanta. Podsumowaniem zajęć było wykonanie mini makiety ze znakami drogowymi oraz quiz wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa na drodze.

« z 2 »