Klub Czytających Rodziców – Gr. I

Pani Katarzyna – mama Fabiana przeczytała 4-latkom książeczkę z serii „Przygody Fenka”- „Nie wszystko mogę mieć. Dobre zachowanie” Konrada Sabika. Z książki tej dzieci dowiedziały się, że nie zawsze można mieć wszystko, czego się zapragnie. Przekonały się, że inni rodzice także nie kupują wszystkiego swoim dzieciom. Fajne zabawki wcale nie muszą być kupione. Można je zrobić samemu z niepotrzebnych opakowań i przedmiotów. Druga książka pt. „Kot Gustaw nie może spać. Książeczka o złości” z serii „Zielona Sowa” opowiadała o uczuciu jakim jest złość. Dzieci dowiedziały się, jak można sobie z nią poradzić. Kolejnym gościem była pani Alina – mama Adasia. Przeczytała dzieciom książeczkę Susanny Isern i Marty Cabrol pt. „Jestem już duży”. Opowiadała ona o przygodach małego słonika, który miał samodzielne zrobić zakupy. Jak się okazało nie było to proste zadanie. Kolejna książeczka to światowy bestseller „Za dużo marchewek” Katy Hudson. Ta urocza książka pokazała, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu. Nawet gdy po drodze spotykają nas niekoniecznie miłe niespodzianki. I że przyjaźń, dzielenie się z innymi są ważniejsze niż posiadanie. Czterolatki odwiedził też tata Oli – pan Artur. Przeczytał przedszkolakom baśń pt. „Trzy świnki”. Dzięki niej dzieci zrozumiały, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces.