Koncert „Nasze polskie ABC” – Gr. I – V

W tym roku Akcja „Szkoła do Hymnu” odbyła się podczas uroczystego koncertu. Przedszkolaki usłyszały dźwięki trąbki ogłaszającej „Baczność! Do hymnu”. Z uczniami z całej Polski zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Pani Agata zaśpiewała polskie, patriotyczne piosenki: „Szła dzieweczka” oraz „Przybyli Ułani”. Na instrumentach klawiszowych akompaniowała jej pani Ada, na trąbce i akordeonie pan Kamil, a na skrzypcach pan Natan. Wesołe brzmienia piosenek zachęciły dzieci do śpiewania, klaskania w rytm muzyki. Pan Kamil zagrał hejnał, który codziennie rozbrzmiewa z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie oraz Hejnał Bydgoski, który można usłyszeć z Kościoła Klarysek. Muzycy zagrali przedszkolakom utwory Henryka Wieniawskiego. Dzieci poznały rodzaje polskich tańców narodowych jakimi są: Oberek, Kujawiak, Polonez. Biało – czerwony koncert wszystkim pozostanie długo w pamięci.