Wizyta w Domu Seniora – Gr. IV

Z okazji Dnia Babci i Dziadka sześciolatki wybrały się z krótkim przedstawieniem do Seniorów. Zaśpiewały dla nich dwie piosenki: „Moja babcia i mój dziadek” i „Wszystkie dzieci dobrze wiedzą”. W podziękowaniu za występ, otrzymały słodki upominek. Na środek poproszono najstarszą podopieczną Domu Seniora. Pani Zosia ma już 102 lata. Na jej ręce dzieci złożyły upominek – książkę z portretami babć i dziadków, którą wykonały. Pani Zosia opowiedziała dzieciom, jak i czym się bawiła, gdy była mała. Później sześciolatki zadawały swoje pytania, między innymi „Czy jadła Pani hot-dogi?” lub „Czy grała Pani na telefonie?”. Bardzo były zdziwione, gdy Pani Zosia powiedziała, że kiedy była mała, nie było takich rzeczy. Za to dużo grała w piłkę, skakała na skakance i bawiła się szmacianymi lalkami, które uszyły mama i babcia. Pani Zosia zdradziła sekret swojej długowieczności. Okazało się, że od najmłodszych lat bardzo lubiła owoce i warzywa. Jadła ich zawsze bardzo dużo. To międzypokoleniowe spotkanie przyniosło wiele radości i ciekawych wiadomości.