Udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi – Gr. II

Podczas zajęć edukacyjnych pięciolatki wskazywały, które działania są dla naszej planety Ziemi pożyteczne, a które są szkodliwe. Dowiedziały się, co to jest recykling. Utrwaliły kolory i przeznaczenie pojemników służących do segregowania śmieci. Posegregowały odpady zgodnie z obowiązującymi zasadami. Zwróciły uwagę na tworzywa sztuczne, zwłaszcza na reklamówki służące do zakupów. Ustaliły, że aby zmniejszyć ilość takich reklamówek lepiej jest zabierać ze sobą na zakupy torby wielokrotnego użytku. Z dużym zaangażowaniem sprzątały skwer pomiędzy blokami. Okazało się, że było tam dużo różnego rodzaju śmieci. Po powrocie do przedszkola posegregowały je. W kartach pracy wykonały zadania związane z utrwaleniem wiadomości na temat recyklingu i segregowania śmieci. Wykonały z rolek po papierze toaletowym pszczołę, a z plastikowych nakrętek i folii ułożyły motyla. Zadania plastyczne pokazały dzieciom, że tworzywa sztuczne można wykorzystać do zabawy.

« z 2 »