Udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi – Gr. IV

Sześciolatki z okazji święta Ziemi ułożyły z rozsypanki wyrazowej zdanie: Globus to model Ziemi. Wysłuchały książeczki pt.„ Segregujemy śmieci”, która przypomniała jakie śmieci wrzucamy do pojemnika żółtego, niebieskiego, zielonego, brązowego i czarnego. Wymieniły sposoby dbania o naszą planetę. Poznały ekologiczne znaki, zamieszczane na opakowaniach różnych produktów, które ułatwiają segregację odpadów. Omówiły etapy recyklingu plastiku, metalu, papieru i szkła. Dowiedziały się, które odpady są niebezpieczne i gdzie należy je składować. Wiedzą, że niektóre śmieci ulegają rozkładowi przez bardzo długi czas. Pokolorowały ilustracje z hasłem: „Wszyscy jesteśmy dziećmi Ziemi”. Po ubraniu żółtych koszulek, rękawic ochronnych wyszły poza budynek przedszkola, aby posprzątać najbliższe otoczenie. W rękach trzymały hasła proekologiczne zachęcające przechodniów do dbania o naszą planetę.