Wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z okazji „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich”- Gr. I

W bibliotece dzieci przywitała pani Elżbieta. Powiedziała dzieciom, że 23 kwietnia wielkie święto będą miały książki na całym świecie. Przeczytała książeczkę pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”, której autorką jest Rocio Bonilla. Była to wzruszająca opowieść o sile wyobraźni i magii czytania. Dzieci dowiedziały się, że dzięki książkom trafiamy do miejsc, których nie znamy i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o jakich nawet nam się nie śniło. Zadaniem tej publikacji jest przyciągnięcie i zachęcenie młodego czytelnika do czytania. W dalszej kolejności dzieci z pomocą pań wykonały zakładkę do książek w formie kwiatuszka. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.