Udział w programie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała” – Gr. II

Pięciolatki zrealizowały zadanie „Sławni Polacy”. Podczas rozmowy przy ilustracjach oraz podczas oglądania filmów edukacyjnych poznały sylwetki: Mikołaja Kopernika, Józefa Piłsudskiego, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Marii Skłodowskiej – Curie, Papieża Jana Pawła II, Jana Matejki, Adama Mickiewicza. Dowiedziały się, poprzez jakie dokonania zasłużyli oni na miano „Sławnych Polaków”. Wykonały z chustami improwizację ruchową do muzyki Fryderyka Chopina „Walc a – moll”. Obejrzały w książce ilustracje przedstawiające obrazy Jana Matejki. Wykonały też drugie zadanie „Herb mojego miasta”. Poznały co oznacza słowo „herb” oraz jakie znaczenie mają kolory związane z Herbem Bydgoszczy. Kolorowały swój rodzinny herb zgodnie z obowiązującą kolorystyką.

« z 2 »