Spotkanie z panią stomatolog „Jak prawidłowo dbać o zęby?” – Gr. I

Dzieci odwiedziła pani Marta Smoczyńska-Marczak – mama Franka. Opowiedziała czym zajmuje się dentysta, pokazała strój, który nosi  podczas kontaktu z pacjentem. Zachęciła czterolatków  by przynajmniej raz, o każdej porze roku, odwiedziły gabinet stomatologiczny. Analizując plakat przedstawiający drzewo i zęby wytłumaczyła, że podobnie jak drzewo, ząb ma koronę i długie korzenie. Wygląd zęba zdrowego bardzo różni się od chorego. Uwagę przyciągnęły zakupy przyniesione przez gościa. Pani stomatolog poprosiła o ocenę, który produkt spożywczy jest zdrowy dla zębów, a który nie. Dzieci wyrażały opinię unosząc kciuk w górę lub na dół, a  produkty trafiały do odpowiednich pojemników. Wśród zdrowych znalazły się: ogórek, pomidor, papryka, mleko, jajko, czysta woda. Wśród niezdrowych: woda smakowa, miód, czekolada, soczki z dużą zawartością cukru, cola, czekolada w proszku, batony, lizaki, chipsy. Wszyscy przeliczyli  ilość zębów. Okazało się, że jest ich 20 i mają swoje nazwy. Dzieci obserwowały jak  należy je dokładnie szczotkować. Każdy otrzymał „Dyplom dla dzielnego pacjenta” oraz medal „Pastusiowa nagroda dla Dzielnego Pacjenta”. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Serdecznie dziękujemy za wspieranie przedszkola w edukacji zdrowotnej.