Koncert pt. „Taneczna majówka” – Gr. I – IV

W taneczny majówkowy klimat wprowadziła przedszkolaków pani Ada i jej goście. Pan Łukasz zagrał na trąbce. Pokazał, że do wydobycia dźwięku potrzebne jest powietrze oraz tłoki. Pan Kamil zaprezentował grę na akordeonie guzikowym, który liczy aż 226 klawiszy. Wyjątkowym gościem koncertu była także pluszowa lalka „Dorotka”, która tańcowała i kołysała się w rytm utworów. Koncert był nie lada podróżą po różnych krajach i ich regionalnych lub narodowych tańcach.  Dzieci usłyszały hiszpańskie tango, czeską poleczkę, do której również zatańczyły. Zagrały na tamburynie do kubańskiej cza czy i kołysały się w rytm austriackiego walczyka. Po intensywnej muzyczno – tanecznej podróży przy akompaniamencie trąbki i ukulele basowego dzieci zaśpiewały piosenkę pożegnalną.

« z 2 »