Wycieczka do Wioski Indiańskiej – Gr. V

Pięcio i sześciolatki przywitał wódz plemienia – Biały Orzeł. Zaprosił wszystkich do największego tipi. Dzieci słuchały opowieści, które przybliżyły kulturę i obyczaje Indian. Wysłuchały muzyki indiańskiej granej na różnych instrumentach zrobionych z naturalnych materiałów pozyskanych w lesie. Na znak przynależności do plemienia, wódz pomalował przedszkolakom twarze. Mali podróżnicy próbowali swych sił i możliwości w wielu konkurencjach: łapanie węży, polowanie na fretki, pokonywanie indiańskiego toru przeszkód, łowienie ryb, jednak największą atrakcją dla dzieci było strzelania z łuku oraz przeciąganie liny. Po takich aktywnościach kiełbaska z ogniska smakowała jak nigdy. Po posiłku dzieci obejrzały taniec z obręczami „Hoop Dance”, który symbolizował jedność wszystkich istot żyjących na Ziemi. Tancerz, za pomocą obręczy, zaprezentował różne figury: zwierzęta, rośliny, owady, zjawiska przyrody. Przedszkolaki nauczyły się tańca przyjaźni, który zaprezentowały na indiańskiej polanie. W znakomitych humorach dzieci powróciły autokarem do przedszkola.

« z 2 »