Wycieczka do Instytutu Pamięci Narodowej – Gr. II i V

Pięcio i sześciolaki wzięły udział w lekcji historii. Oglądając spektakl opracowany przez Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej poznały losy niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Dzieci  z zaciekawieniem oglądały przygody dzielnego niedźwiadka. Karmiły go, wcielały się w żołnierzy. W ten sposób poczuły się współuczestnikami wydarzenia. Śpiewane podczas spektaklu piosenki zapadły dzieciom w pamięci i długo nuciły słowa jednej z nich: „Szeregowy Wojtek Miś…”. Zmieniająca się scenografia i mapa pokazująca przebytą drogę misia Wojtka pozwoliły lepiej wyobrazić sobie odległe czasy. Dziękujemy za wspaniale opowiedzianą historię o Wojtku – najbardziej znanym niedźwiedziu w historii Polski.

« z 2 »