Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej – Gr. IV

Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Savoir Vivre sześciolatki wybrały się do biblioteki. Rozmawiały o magicznych słowach: proszę, przepraszam i dziękuję. Wymieniały w jakich sytuacjach używamy tych słów. Wysłuchały wiersza pt. „Magiczne słowa trzy” S. Karaszewskiego, w którym szpak opowiedział chłopcu o magicznych słowach, ratujących z opresji i łagodzących każdą sytuację. Omówiły kodeks kulturalnego przedszkolaka. Wskazywały, które zachowania w przedszkolu, przy stole, w bibliotece, w restauracji są odpowiednie. Zapoznały się z lekturą J. Krzyżanek pt. „Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada”. Dowiedziały się, jak zachować się w towarzystwie, jak odpowiednio przyjąć gości, jak zachowywać się w środkach transportu publicznego. Na zakończenie spotkania dzieci pokolorowały misie z magicznymi słowami i obiecały, jak najczęściej ich używać.