Klub Czytających Rodziców – Gr. IV

Sześciolatki gościły mamę Ady – panią Agnieszkę K. i mamę Kornela – panią Martynę D.- P. Mama Ady przeczytała dzieciom bajki Braci Grimm pt. „Wilk i siedem koźlątek” oraz„Roszpunka”. Słuchając z zaciekawieniem tekstów dowiedziały się, jak niebezpieczna może być rozmowa z nieznajomą osobą. Mama Kornela przeczytała bajki z książki „Bajkoterapia – czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”. W bajce pt. „112” Beaty Ostrowieckiej, główna bohaterka – Julka dzięki znajomości numeru alarmowego szybko zadzwoniła po pomoc dla mamy, która uległa wypadkowi. Zachowanie dziewczynki zdaniem przedszkolaków jest godne do naśladowania. Bohaterowie drugiej bajki pt. „Ja na pewno dziś nie sprzątam” Ryszarda Cebuli mieli duży problem ze sprzątaniem zabawek w swoim pokoju. Skrzat Porządeczek – robił wszystko za nich. Kiedy wyjechał, by pomóc swojej mamie, w domu Kasi i Bartusia zapanował chaos. Wprowadził się do nich Bałaganek –  złe licho, które pojawiało się tam, gdzie dzieci nie dbały o porządek. Po pewnym czasie rodzeństwu zaczął on przeszkadzać. Postanowiły posprzątać zabawki i obiecały, że już zawsze będą miały porządek.