Koncert pt. „Na podwórku fajnie jest” – Gr. I -V

Podczas koncertu rozbrzmiewały utwory grane przez kapelę podwórkową „Ferajna Bydgoska”. Muzycy przybliżyli przedszkolakom czasy, w których na podwórkach rozbrzmiewał śpiew i muzyka. Stylizacja gości pomogła dzieciom wyobrazić sobie odległe czasy. Przedszkolaki z łatwością nazwały zaprezentowane instrumenty: gitarę, na której grała pani Ada, akordeon pana Kamila oraz bęben, który prezentował pan Mateusz. Duże zaskoczenie wywołała gra na tarce, używanej dawniej do prania. Dzieci podczas słuchania piosenek pt. „Panna Andzia ma wychodne”, „A muzyczka ino ino” poderwały się do tańca. Podwórkowa muzyka wywołała dużo radości oraz zachęciła dzieci do zabaw ruchowych, rytmicznych i naśladowczych. Muzycy zaprosili do wykonania akompaniamentu do muzyki. Na pożegnanie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pożegnalną oraz nagrodziły artystów gromkimi brawami.