Wycieczka do Centrum Edukacji Komunikacyjnej – Gr. V

Pi臋ciolatki i sze艣ciolatki wybra艂y si臋 do Wojew贸dzkiego O艣rodka Ruchu Drogowego, 偶eby przed wakacjami utrwali膰 zasady bezpiecznego poruszania si臋 w ruchu drogowym. Na miejscu powita艂 je Pan Dariusz i Wordu艣 – maskotka zebra. Przedszkolaki dowiedzia艂y si臋 jakie elementy musi posiada膰 rower, 偶eby bezpiecznie si臋 nim porusza膰. Przy kolejnym ekranie interaktywnym pozna艂y zasady pierwszej pomocy oraz utrwali艂y numer alarmowy 112. Nast臋pnie obejrza艂y symulacje niebezpiecznych wydarze艅 i zaznaczaj膮c r贸偶ne odpowiedzi utrwala艂y, jak na te sytuacje odpowiednio reagowa膰. Interaktywny policjant, stra偶ak i ratownik medyczny opowiedzieli, na czym polega ich praca. Du偶e zaciekawienie wzbudzi艂o ciemne pomieszczenie, kt贸re u艣wiadomi艂o dzieciom, jak wa偶ne s膮 odblaski. Najwi臋cej rado艣ci sprawi艂a zabawa, w kt贸rej przedszkolaki wcieli艂y si臋 w uczestnik贸w ruchu drogowego. Kolorowe samochody je藕dzi艂y na wytyczonych drogach, a piesi uczyli si臋 przechodzenia na drug膮 stron臋 ulicy. Pan Dariusz kreowa艂 takie sytuacje, kt贸re 鈥瀗a 偶ywo鈥 np. w drodze do przedszkola i szko艂y, na przej艣ciu dla pieszych, czy na drodze rowerowej mog膮 si臋 wydarzy膰. Na koniec ka偶dy otrzyma艂 certyfikat i opask臋 odblaskow膮. To by艂a bardzo ciekawa i pouczaj膮ca wycieczka.