Klub Czytających Rodziców – Gr. V

Dzieci 5 i 6-letnie trzykrotnie odwiedziła pani Anna – mama Artura. Przeczytała dwie książeczki o Kubusiu Puchatku oraz bajkę autorstwa Braci Grimm pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Ta pouczająca baśń przypomniała dzieciom zasadę, że trzeba zawsze słuchać rodziców i nie wolno otwierać drzwi obcym. Pani Katarzyna – mama Mikołaja przeczytała dzieciom opowiadanie Małgorzaty Korbiel pt. „Orbitki. Tajemnica Maksa”. Przygody bliźniąt żyjących na planecie w odległej przyszłości szczególnie zaciekawiły chłopców. Druga książka pt. „Mysz wiejska i mysz miejska” to historyjka, która przekonała dzieci, że największe bogactwa i luksusy nie są w stanie zastąpić bezpieczeństwa i przytulności własnego gniazdka. Z opowiadań czytanych przez panią Anię – mamę Małgosi pt. „Przyjaciele żyrafy” autorstwa Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej przedszkolaki dowiedziały się, jakie uczucia towarzyszą każdemu z nas. Na przykładzie żyrafki Bibi, której koleżanka zniszczyła tort urodzinowy dowiedziały się, jak radzić sobie ze złością.  Druga książka Justyny Bednarek „Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba” pokazała, że każdy może zostać świętym, ponieważ każdy może czynić dobro. Dzieci poznały historie różnych świętych i teraz już wiedzą, że święty naprawdę nie oznacza idealny, a do świętości prowadzą bardzo różne drogi. Dziękujemy Rodzicom za odwiedziny i przeczytanie ciekawych i pouczających bajek.