Podsumowanie programu ekologicznego  „Czy to Smok czy Smog?”- Gr. II

W ramach programu pięciolatki dowiedziały się czym jest smog, jak powstaje i w jaki sposób działa na nasz układ oddechowy. Wykonały doświadczenia z udziałem powietrza: obserwowały ruch wstążek na wietrze, tworzyły bąbelki w misce z wodą i płynem za pomocą słomki, nadmuchiwały balon pompką i sprawdzały, w jaki sposób działa suszarka. Poznały odnawialne źródła energii. Wykonały wiatraczki z papieru. Dowiedziały się, w jaki sposób można zminimalizować powstawanie smogu. Wybierały ilustracje z odpowiednimi środkami transportu. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą płuca. Poznały, jak ważną rolę pełnią w układzie oddechowym. Obejrzały filmy edukacyjne o tematyce smogu oraz maskę z filtrem HEPA. Oficjalnym patronem programu był Smok Ziejek zionący czystym powietrzem. Jego przeciwnikiem był Smok Dymek, zanieczyszczający powietrze. Dzieci w ramach konkursu fotograficznego „Ze smogiem i humorem” wykonały ilustracje obu smoków. Zdobyły wyróżnienie w konkursie i nagrody. Gratulujemy!