Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku – Gr. II

Pięciolatki w ramach realizowanego Grantu ekologicznego wybrały się do Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowego Instytutu Badawczego. Po ogrodzie oprowadził dzieci pan Jarosław Mikietyński, który ma pod swoją opieką mnóstwo gatunków różnych roślin. Przedszkolaki wysłuchały ciekawostek związanych z roślinami rosnącymi wokół szklarni i budynku instytutu. Mogły dotknąć i powąchać popularne rośliny tj. miętę, anyż, lubczyk. Podziwiały drewniane rzeźby i starodawne maszyny rolnicze. Udały się do szklarni, w której podziwiały kolekcję kaktusów i sukulentów. Niektóre z nich oglądały również na zewnątrz. Obejrzały dom pszczół murarek. Dowiedziały się o magicznej mocy dębu i brzozy, do których warto się przytulać, by nabrać energii. Ogromne wrażenie wywołała na dzieciach szklarnia, w której znajdowały się egzotyczne rośliny: palmy, bananowce, storczyki, mandarynki, fikusy, bawełna, kawowiec, glediczja. Panu Jarkowi serdecznie dziękujemy za oprowadzenie i podzielenie się z dziećmi ważnymi informacjami na temat hodowli tych pięknych roślin.

« z 2 »