Grant ekologiczny „Przyrodę Bydgoszczy poznajemy, tu mieszkamy i szanować ją chcemy” – Gr. V

Pięcio i sześciolatki wybrały się do Ogrodu Botanicznego przy UKW. Obserwowały różne gatunki drzew, po kształcie liści odgadywały ich nazwy, porównywały grubość pni. Dowiedziały się, że na terenie ogrodu rośnie 15 gatunków drzew i krzewów chronionych: brzoza niska, brzoza karłowata, wawrzynek wilcze łyko, sosna limba, wisienka stepowa, kłokoczka południowa. Dzieci podczas wycieczki wąchały różne gatunki roślin: miętę, melisę, kocimiętkę, rumianek. Podziwiały znajdujące się na terenie ogrodu Pomniki Przyrody. Z tablic edukacyjnych dowiedziały się, jak dbać o pszczoły oraz jakie zwierzęta można spotkać na terenie ogrodu. Dzieciom najbardziej spodobał się kaktusowy zakątek. Była to niezapomniana przygoda z przyrodą.