Zajęcia edukacyjne „Owady” w KP CEE w Myślęcinku – Gr. II

W ramach realizacji Grantu ekologicznego „Przyrodę Bydgoszczy poznajemy, tu mieszkamy i szanować ją chcemy” pięciolatki pojechały do Parku w Myślęcinku. Tam powitała je Pani Natalia. Opowiedziała o parku, jego powierzchni, skarbach natury, mieszkańcach. Przedstawiła różne gatunki owadów, które można spotkać na łące: opiętka, pleśniakowca lśniącego, biedronkę dwukropkę, biedronkę dziesięciokropkę, pszczoły, świteziankę błyszczącą, motyle. Wyjaśniła, że może niektóre nie są najpiękniejsze, to każdy z nich w przyrodzie jest bardzo potrzebny. Zaprosiła dzieci na łąkę, gdzie otrzymały siatkę, za pomocą której mogły złapać jakiegoś owada. Niektórym dzieciom to się udało. Obejrzały z bliska konika polnego, chrząszcza. Po części badawczej otrzymały masę solną z której lepiły owada, znalezionego na łące. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.