Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim w Bibliotece – Gr. II

Pięciolatki wybrały się na zajęcia edukacyjne pt. „Bezpieczne wakacje”. W Bibliotece powitała je pani Żaneta Pankowska – młodszy strażnik z Referatu Profilaktyki. Opowiedziała dzieciom, jakich zasad powinny przestrzegać podczas wakacji, aby wrócić z nich bez uszczerbku na zdrowiu. Podczas kąpieli należy pamiętać, aby nie wchodzić do wody samemu. Zawsze koło nas powinien być ktoś dorosły. Nie zanurzamy się od razu we wodzie, tylko powolutku się z nią oswajamy. W ten sposób nie doznamy szoku termicznego. Pani Strażnik przestrzegła przed skokami do wody. Podczas upalnych dni ubieramy na głowę czapki, smarujemy skórę kremem z filtrem przeciwsłonecznym, pijemy dużo wody, spędzamy aktywnie czas będąc w cieniu. W lesie nie należy zostawiać śmieci, palić ogniska. Dobrze jest być tak ubranym, aby nasza skóra była zakryta. Zapobiegnie to skaleczeniom i uchroni przed kleszczami. Jeżdżąc na rowerze poruszamy się po specjalnie wyznaczonych ścieżkach. Na głowie należy mieć kask. Na placu zabaw korzystamy ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie oddalamy się od rodziców. Pani Żaneta poprosiła dzieci, aby nauczyły się na pamięć numeru telefonu chociaż do jednego z rodziców. W razie zgubienia się, ta informacja pomoże w szybkim odnalezieniu rodziców. Podarowała przedszkolakom odblaski. Życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.